ایران نفت خام خود در بازار آسیا را 1 دلار ارزان کرد

ایران و جهان
Typography
  • TPL_TYPO_TOOL_SMALLER TPL_TYPO_TOOL_SMALL TPL_TYPO_TOOL_MEDIUM TPL_TYPO_TOOL_BIG TPL_TYPO_TOOL_BIGGER
  • TPL_TYPO_TOOL_DEFAULT TPL_TYPO_TOOL_HELVERICA TPL_TYPO_TOOL_SEGOE TPL_TYPO_TOOL_GEORGIA TPL_TYPO_TOOL_TIMES

به گزارش «انرژی پست ۲۴»، ایران قیمت رسمی فروش نفت سبک خود را برای خریداران آسیایی 30 سنت بالاتر از میانگین عمان/ دبی برای ماه ژانویه قرار داده است یعنی یک دلار کمتر از ماه گذشته .

ایران قیمت فروش سه درجه دیگر از نفت خام خود را هم در آسیا پایین آورده است .

این کاهش قیمت ها همراه است با تنظیم قیمت نفت خام عربستان برای ماه ژانویه که قیمت نفت ایران را با پایین ترین تخفیف در بیش از یک دهه در برابر نفت عربستان برای سومین ماه پیاپی از نوامبر و آغاز تحریم ها علیه ایران نگه داشته است .

قیمت ماه ژانویه نفت سبک ایران 30 سنت در هر بشکه ارزانتر از نفت سبک عربستان است. در حالی که نفت سنگین ایران 1.25 دلار در هر بشکه پایین تر از نفت متوسط عربستان فروخته میشود .

نفت فروزان ایران حدود 1.10 دلار در هر بشکه ارزانتر از نفت متوسط عربستان است .
صادرات نفت ایران به چین در ماه دسامبر دوباره احیا میشود. دو پالایشگاه دولتی چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهان، از معافیت کشورشان از تحریم‌های آمریکا علیه ایران استفاده می‌کنند. خریداران ژاپنی و کره ای در حال آماده سازی برای از سرگیری بارگیری نفت ایران از ماه ژانویه هستند .

شرکت پتروشیمی هیندوستان هند پس از یک وقفه شش ماهه در ژانویه نفت ایران را میخرد .
این شرکت به همراه شرکت نفت ایندین و شرکت پترو کمیکال و پالایشگاه مانگالور کلا 9 میلیون بشکه در ماه ژانویه از ایران نفت خواهند خرید .

شرکت پتروشیمی فورموسای تایوان اعلام کرد که علی رغم دارا بودن معافیت از تحریم‌های آمریکا علیه ایران، نفت ایران را نمی‌خرد چون هیچ سیستم پرداختی برای آن وجود ندارد .

 

 

منبع : تسنیم