گاز

تحریم پروژه خط لوله گازی «نورد استریم ۲» یکی از آخرین اقدامات رئیس‌جمهوری آمریکا در جهت کسب منافع اقتصادی از طریق تحریم و مصداق باج‌خواهی اقتصادی- تجاری است.

به گزارش انرژی پست ۲۴، تأمین انرژی از جمله مسائل حیاتی برای کشورهای اروپایی است. انرژی ماده ضروری برای این کشورها است که نه تنها اقتصاد و صنعت آن‌ها را سرپا نگاه می‌دارد بلکه رفاه شهروندانشان نیز در گرو تأمین آن قرار دارد. با این حال، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا چند هفته پیش پروژه مهم گازی «نورد استریم ۲» که گاز روسیه را از طریق دریای بالتیک به آلمان منتقل می‌کند هدف تحریم‌های خود قرار داد.

اگرچه حدود ۹۰ درصد این پروژه تکمیل شده و کارشناسان اعتقاد دارند تحریم‌ها تأثیر چشمگیری بر روند ادامه فعالیت‌ آن نخواهد داشت اما روند تحولات نشان می‌دهد کاخ سفید اهداف سیاسی- اقتصادی دندان‌گیری را در قالب سیاست تحریمی خود دنبال می‌کند.

نیاز اروپا به گاز روسیه

روسیه حدود ۳۷ درصد از گاز مورد نیاز اروپا را تأمین می‌کند. خط لوله گازی نورد استریم ۲ که بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر طول دارد و با لوله‌گذاری در کف دریای بالتیک، گاز روسیه را به صورت مستقیم به آلمان می‌رساند، می‌تواند به عنوان مسیری تازه در کنار دیگر خطوط گازی میان اروپا و روسیه بر حجم صادرات گاز بیافزاید.

نیمی از هزینه بیش از ۱۱ میلیارد دلاری طرح بر عهده شرکت «گازپروم» روسیه و نیم دیگر با پنج شرکت اروپایی «او ام وی»، «وینترشال»، «دآ»، «ان جی»، «اونیپر» و «شل» بوده‌است.

قرار بود این خط لوله سال ۲۰۲۰ تکمیل شود. رسانه‌ها ظرفیت انتقال گاز روسیه به اروپا از طریق نورد استریم ۲ را ۵۵ میلیارد متر مکعب در سال اعلام کرده‌اند.

میزان تقاضای اتحادیه اروپا برای گاز سالیانه کمتر از ۶۰۰ میلیارد متر مکعب ارزیابی شده‌است. اکنون تنها حدود ۴۰ درصد این تقاضا از منابع داخلی اروپایی و بقیه از طریق واردات تامین می‌شود پیش‌بینی می‌شود تا چند سال آینده واردات این قاره به ۴۰۰ میلیارد مترمکعب در سال نزدیک خواهد شد.

۳۵۰ شرکت در زمینه احداث این خط لوله زیردریایی مشارکت دارند. به دلیل ترس از مجازات‌های واشنگتن، برخی شرکت‌های پیمانکار طرح همچون شرکت سوئیسی «آل سیز» (Allseas) از ادامه همکاری در ساخت این پروژه کناره گیری کرده‌اند.

دولت ترامپ دو ماه به شرکت‌ها و کارکنان و افراد دخیل در این پروژه فرصت داد تا همکاری در ساخت نورد استریم ۲ را متوقف کنند؛ در غیر این صورت با مجازات‌هایی همچون لغو روادید ایالات متحده و مصادره اموال روبرو خواهند شد.

همزمان با این اقدام، ترامپ خط لوله «ترک استریم» را هم که قرار است گاز روسیه را از طریق دریای سیاه به ترکیه و از آنجا به اروپا انتقال دهد، تحریم کرد.

تحریم؛ ابزار باج‌خواهی کاخ سفید

اتحادیه اروپا و آلمان در کنار روسیه، تحریم تازه آمریکا علیه شرکت‌هایی را که در ساخت خط لوله گاز فوق مشارکت دارند، محکوم کرده‌ و آن را دخالت کاخ سفید در امور داخلی و حاکمیت ملی و منطقه‌ای خود دانسته‌اند.

جالب اینجا است که دونالد ترامپ مدعی شد قانون تحریمی اخیر وی با هدف مقابله با زورگویی و استفاده ابزاری و سیاسی مسکو برای فشار بر اتحادیه اروپا و آلمان طراحی شده و به اجرا در می‌آید. رئیس جمهوری آمریکا افزوده است روسیه تلاش دارد از این اهرم سیاسی برای تضعیف رابطه آمریکا با متحدان اروپایی‌اش استفاده کند. گزارش شبکه خبری «بلومبرگ» آورده است ترامپ حتی مدعی شده که مسکو با این خط لوله، آلمان را به گروگان می‌گیرد.

در این رابطه آلمان تندترین واکنش را به این اقدام آمریکا نشان داد. «ماتیاس شپ» رئیس اتاق بازرگانی خارجی آلمان، تحریم را ضربه محکمی بر امنیت انرژی اروپا عنوان کرد. وی با رد فرضیه ترامپ در مورد وابستگی آلمان به روسیه اظهار داشت اتحادیه اروپا به گاز روسیه بیشتر نیاز دارد تا روسیه به درآمدهای ارزی آن. این تحریم‌ها بیش از همه به منافع آلمان و اروپا صدمه می‌زند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه هم واکنش شدیدی را به این موضع ایالات متحده نشان داد و با اعلام مقابله به مثل مسکو علیه آمریکا، کاخ سفید را به پیگیری رویکردی ایدئولوژیک در عرصه تجارت جهانی متهم ساخت.

بنابر آمار، ۱۴ کشور اروپایی از نظر تأمین گاز مورد نیاز خود به روسیه وابستگی دارند. شاید به همین دلیل باشد که روزنامه «دیلی تلگراف» به نقل از قانونگذاران آمریکایی آورده است نمایندگان مجلس از هر دو حزب هم به ترامپ هشدار داده‌اند که این خط لوله گازی بر میزان توان چانه‌زنی دولت روسیه می‌افزاید. علاوه بر این، نفوذ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در سرتاسر قاره اروپا بیشتر می‌شود.

«آلکساندر گروشکو» معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز در این زمینه عنوان داشت که هدف آمریکا از تحریم نورد استریم ۲ به دست آوردن امتیاز برای فروش گاز خود به اروپا است.

تلاش ترامپ برای تسلط بر بازارهای گازی

خط‌مشی ترامپ در مورد این پروژه نشان می‌دهد که کاخ سفید از هر اهرمی برای فشردن گریبان دیگر کشورها استفاده می‌کند تا بتواند از آن‌ها منفعتی را کسب کند یا حداقل کشورها را در جهت اهداف ایالات متحده نگاه دارد.

روسیه از مدت‌ها قبل هدف تحریم‌های آمریکا قرار داشت و با بحران چند سال قبل اوکراین این فشارها بیشتر شد. اکنون آلمان که تا قبل از ریاست جمهوری ترامپ از کشورهای دوست واشنگتن به شمار می‌رفت هدف آتش خشم وی قرار گرفته‌است.

با این حال به نظر می‌رسد هدف رئیس جمهوری آمریکا کسب درآمدهای بیشتر از طریق افزایش صادرات گاز این کشور به اروپا و وابسته کردن قاره سبز به واشنگتن در عرصه انرژی باشد. ایالات متحده بزرگترین منابع گازی شیل (غیرمتعارف) را در اختیار دارد و به شدت به دنبال مشتری برای آن می‌گردد.

ابتدای ماه می‌ سال گذشته میلادی روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت که ایالات متحده تلاش دارد تا میزان صادرات گاز مایع خود به اروپا را سه برابر کند تا از این طریق با انحصار صادرات گاز روسیه به کشورهای اروپایی مقابله کرده باشد.

گفته می‌شود از سال ۲۰۱۶ به ویژه در دوره ریاست جمهور ترامپ سرعت صادرات گاز ایالات متحده به اروپا افزایش شدید پیدا کرد. آمریکا در این دوره به سومین صادرکننده بزرگ گاز به اروپا تبدیل شد. بر اساس آمار، آمریکا بیش از ۱۳ درصد از نیاز این قاره به گاز را تأمین کرده است. تا جولای سال ۲۰۱۸ میزان صادرات گاز مایع آمریکا به اروپا بیش از ۲۷۰ درصد رشد داشته است و در ماه مارس سال ۲۰۱۹ این صادرات رکورد تازه‌ای را به ثبت رساند. به نوشته تارنمای «یورو اکتیو» برنامه‌ریزی شده‌است تا حجم صادرات سالانه گاز آمریکا به اروپا تا سال ۲۰۲۰ به ۱۱۲ میلیارد مترمکعب برسد.

گزارش بلومبرگ در این زمینه آورده است کاخ سفید اهرم فشار قابل توجهی را برای جلوگیری از تکمیل پروژه نورد استریم ۲ دراختیار نداشت و تنها قادر بود از طریق تحریم‌ها به این پروژه بتازد. ایالات متحده و برخی کشورهای شرق اروپا این خط لوله را تهدیدی برای منافع خود می‌بینند به ویژه اینکه ممکن است در قضیه بحران اوکراین هم تاثیرگذار باشد. این پروژه مسکو را قادر می‌سازد تا محور انتقال انرژی اوکراین را دور بزند و از وابستگی روسیه به همکاری اوکراین می‌کاهد. از این منظر، با تکمیل این خط لوله دیگر برای ایالات متحده بسیار سخت خواهد بود که جایگاه محکمتری را در بازار انرژی و گاز اتحادیه اروپا به دست بیاورد.

منبع: ایرنا

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه اعلام کرد این خط لوله به ظرفیت انتقال سالانه ۵۵ میلیارد متر مکعب ممکن است فعالیت خود را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ آغاز کند که نشان دهنده احتمال وجود تاخیر بیشتر در راه اندازی این پروژه جنجالی است.

وی در یک کنفرانس مطبوعاتی با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در مسکو گفت: با این حال این پروژه بدون نیاز به کمک بین‌المللی تکمیل خواهد شد.

پوتین در این اظهارات که در وب سایت کرملین منتشر شد، گفت: تکمیل ساخت نورد استریم ۲ چندین ماه به تاخیر خواهد افتاد اما من امیدوارم که تا پایان سال یا در سه ماهه نخست سال میلادی آینده کار ساخت آن تکمیل شود و فعالیت این خط لوله آغاز شود.

پیش از این الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفته بود نورد استریم ۲ تا پایان سال ۲۰۲۰ عملیاتی خواهد بود.

تنها ۱۶۰ کیلومتر از این خط لوله دو رشته‌ای به مسافت ۲۴۶۰ کیلومتر باقی مانده تا ساخته شود. شرکت پیمانکاری ALLseas پس از وضع تحریمهای آمریکا علیه شرکتهای مشارکت کننده در ساخت این پروژه، فعالیت احداث لوله‌ها در بستر دریا را متوقف کرد.

انتظار می‌رود روسیه با کشتی مخصوصی که در اختیار دارد کار احداث این خط لوله را تکمیل کند. پوتین گفت: ما بی‌شک قادر هستیم بدون آوردن شرکای خارجی، این خط لوله را تکمیل کنیم. تنها مسئله زمان است.

نورد استریم ۲ که از بیم افزایش وابستگی اروپا به انرژی روسیه با مخالفت کمیسیون اروپا، آمریکا و کشورهای شرق اروپا روبرو شده است، کریدور صادرات گاز روسیه از بستر به آلمان را دو برابر خواهد کرد و به ۱۱۰ میلیارد متر مکعب در سال می‌رساند.

نورد استریم ۲ در ابتدا قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۹ مصادف با پایان قرارداد ۱۰ ساله ترانزیت گاز روسیه از طریق اوکراین، راه اندازی شود. اگر مقامات دانمارک در صدور مجوز ساخت نورد استریم ۲ در آبهای این کشور تعلل نکرده و تا اواخر اکتبر دست نگه نمی‌داشتند، این خط لوله احتمالا تکمیل شده و مشغول گازرسانی بود و به روسیه اهرم قابل ملاحظه‌ای در مذاکرات با اوکراین برای قرارداد ترانزیت جدید می‌داد.

اما تاخیر در تکمیل ساخت نورد استریم ۲ باعث شد روسیه ماه گذشته با قرارداد ترانزیت پنج ساله جدید با اوکراین موافقت کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحت قرارداد جدید، شرکت گازپروم موافقت کرده است امسال ۶۵ میلیارد متر مکعب گاز را از طریق اوکراین به اروپا صادر کند.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست 24، رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره خطرات استفاده از ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها هشدار داد و گفت: به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی از نصب سیلندرگاز مایع یا همان ال‌پی‌جی به صورت غیرمجاز و نیز مراجعه به مراکز غیرمجاز برای تبدیل به سوخت ال‌پی‌جی خودداری شود.

به گزارش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، «ایرج کلهری» روز سه شنبه افزود: متاسفانه اخیرا عده‌ای از هموطنان به دلیل عدم آگاهی از خطرات احتمالی، توجه ناکافی به خطرات احتمالی یا ترجیح موارد اقتصادی به موارد ایمنی، نسبت به نصب سیلندر گازمایع (ال‌پی‌جی) در خودروهای خود در مراکز غیرمجاز اقدام کرده و یا سوخت ال‌پی‌جی را نیز از مراکز غیرمجاز دریافت می‌کنند که این امر علاوه بر خطرات جانی و مالی برای خود فرد و خانواده او، پیامدهای خسارت‌باری را برای کارکنان این مراکز، مراجعه‌کنندگان و همسایگان به دنبال خواهد داشت.

وی با اشاره به لزوم رعایت استانداردها و الزامات ایمنی در استفاده از این سوخت تاکید کرد: نصب سیلندر گاز مایع و یا سوخت‌گیری در کارگاه‌های غیرمجاز برای فرد و خانواده‌ و اطرافیان او بسیار فاجعه آفرین خواهد بود و همه روزه گزارش‌های متعددی از حوادث رخ‌داده در این کارگاه‌ها دریافت می‌کنیم.

کلهری با تاکید بر لزوم هشیارسازی مردم در این باره گفت: اگر چه توزیع ال‌پی‌جی برعهده شرکت‌های پخش‌کننده بخش خصوصی است، اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تلاش می‌کند تا با احساس مسوولیت درباره احتمال بالای وقوع حوادث جبران‌ناپذیر در این باره هشدارهای لازم به هموطنان را ارائه کند.

رییس اچ‌اس‌ایی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران افزود: اگر فرآیند استفاده غیرمجاز از ال‌پی‌جی به عنوان سوخت خودروها ادامه یابد، متاسفانه بدلیل عدم رعایت الزامات ایمنی، آمار حوادث در آینده به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

کلهری با تاکید بر لزوم بررسی‌های دوره‌ای درباره استفاده غیرمجاز از سوخت ال پی جی گفت: لازم است تمامی افرادی که استفاده از سوخت ال‌پی‌جی به لحاظ اقتصادی برای آن‌ها اولویت دارد و از طریق حمل و نقل به امرار معاش می‌پردازند، از طریق سامانه IRNGV.IR نسبت به گازسوز کردن خودروی خود اقدام کنند تا طی یک روند قانونی و استاندارد و ایمن، سوخت پاک و ارزان سی‌ان‌جی را دریافت کنند.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

«آلکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش با انتقاد شدید از فشار آمریکا برای اعمال تحریم‌ها علیه پروژه خط لوله گاز موسوم به نورد استریم ۲، این اقدام آمریکا را «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

به گزارش انرژی پست ۲۴ به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، شالنبرگ در مصاحبه با روزنامه اتریشی «دی پرسه/ Die Presse» گفت: ما مخالف تاثیر فراسرزمینی تحریم ها هستیم و این غیرقابل قبول است.

وی گفت که معتقد است نورد استریم ۲ به ایجاد تنوع در عرضه انرژی در اروپا کمک می کند و ناقض منافع اوکراین نیست.

این مقام اتریشی یادآور شد واشنگتن این حقیقت را کتمان نمی کند که انتقادهایش از اجرای این پروژه به دلیل ملاحظات اقتصادی است.

وزیر امورخارجه اتریش درباره طرح های آمریکا برای عرضه گاز طبیعی مایع «ال ان جی» به اتحادیه اروپا اشاره کرد که اروپا منافع دیگری هم دارد.

این اظهارات مقام اتریشی در حالی مطرح شده که «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه روز شنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «آنگلامرکل» صدراعظم آلمان گفت روسیه می تواند پروژه نورد استریم ۲ را تکمیل کند و فقط این مساله به زمان نیاز دارد.

پوتین گفت این خط لوله گازی در نهایت تا پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۱ وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

پیشتر، شرکت «آلسیز گروپ اس ای» (Allseas Group S.A) مستقر در سوئیس که در ساخت این پروژه مشارکت داشت اعلام کرد که فعالیت خود را به دلیل ترس از تحریم های آمریکا تعلیق می کند.

وزارت امور خارجه آمریکا هشدار داده که آمریکا تحریم هایی را علیه پیمانکاران پروژه نورد استریم ۲ اعمال خواهد کرد مگر این که آنها «فورا» حسن نیت خود را با متوقف کردن فعالیت شان نشان دهند.

نورد استریم۲، سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت گازپروم روسیه و شرکت‌های فرانسوی، اتریشی، هلندی، انگلیسی و آلمانی است که با عبور از دریای بالتیک و دور زدن اوکراین، گاز روسیه را به اروپا منتقل می‌کند.

«وادیم پریستایکو» وزیر خارجه اوکراین مخالفت کشورش را با تحریم های آمریکایی علیه خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ اعلام کرده و در دیدار با «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در برلین گفته است که کی یف ضمن محکوم کردن این تحریم ها، آلمان را کشور حامی و دوست خود می داند.

«دیمتری پسکوف» سخنگوی کرملین نیز به نوبه خود تحریم های آمریکا را «نمونه کامل رقابت ناعادلانه» توصیف و آن را محکوم کرده است. این مقام روس گفت واشنگتن گاز گران تری را به اروپا تحمیل می کند.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

مصرف خانگی و تجاری گاز طبیعی از دیروز تاکنون با عبور از مرز روزانه ۵۷۳ میلیون مترمکعب، رکورد تازه‌ای ثبت کرده است که ادامه این روند سبب ایجاد محدودیت برای گازرسانی به بخش‌های صنعتی و نیروگاهی می‌شود.

به گزارش انرژی پست ۲۴، با توجه به موج شدید سرمایی که در روزهای اخیر، بخش وسیعی از کشور را فرا گرفته است و نیز بارش‌هایی که به‌ویژه در شرق، غرب و مرکز کشور داریم، مصرف بخش خانگی گاز طبیعی به‌شدت بالا رفته و به روزانه ۵۷۳ میلیون مترمکعب رسیده است که عدد بسیار بالایی به شمار می‌آید. اگر چه مسوولان این نوید را داده‌اند که در بخش‌های صنایع بالادستی، تولید، انتقال و توزیع با آمادگی کامل، شبانه‌روز فعال هستندتا بتوانند گاز را به صورت ایمن و پایدار در سراسر کشور توزیع کنند و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد، اما از همه مشترکان درخواست کرده‌اند که همکاری لازم را داشته باشند.

مشایخی سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، در همین راستا اعلام کرد لازم است مشترکان گاز طبیعی از گرم کردن محیط‌هایی که استفاده نمی‌کنند، بپرهیزند و دمای رفاه را ۱۸ تا ۲۲ درجه نگه دارند تا شرکت ملی گاز ایران افزون بر خدمات‌دهی مطلوب به مردم به بخش‌های نیروگاهی، تولیدی و صنعتی نیز گاز را با جریانی ایمن و پایدار عرضه کند. این در حالی است که گازرسانی به بخش خانگی همواره در اولویت این شرکت قرار دارد.

وی درباره آمار گازرسانی توضیح داد: اکنون به حدود ۳۰ هزار روستا با ۴.۶ میلیون خانوار و یک هزار و ۱۸۴ شهر با ۱۸ میلیون خانوار گازرسانی شده است، همچنین توسعه شبکه گاز برای بخش‌های تولید، صنایع و نیروگاهی نیز پیوسته ادامه دارد.

سرپرست مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر لزوم مصرف بهینه گاز طبیعی و رعایت نکات ایمنی، درباره تامین گاز مورد نیاز بخش صادراتی کشور، اظهار کرد: در بخش صادرات ما همچنان به تعهد خود عمل می‌کنیم و جای هیچ نگرانی نیست، اما در بخش صنعت، اگر مردم به ما کمک نکنند مجبور هستیم برای گرم نگه داشتن خانه‌های آنان، گاز صنایع و دیگر بخش‌ها را محدود کنیم.

منبع: ایسنا

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴، به نقل از خبرگزاری فارس،از توافقنامه ایران و روسیه برای احداث نیروگاه "سیریک" هرمزگان بیش از سه سال است که می گذرد.این توافقنامه در اواخر سال ۱۳۹۵ و در زمان وزارت حمید چیت‌چیان به عنوان وزیر نیروی دولت یازدهم با روسیه امضاء شد و پس از کلنگ زنی مقرر شد تا نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی(چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی بخار) سیریک هرمزگان با خط اعتباری روسیه به ارزش 1،2 میلیارد دلار احداث شود.

این قرارداد میان ایران و روسیه در همان روزهایی بود که بحث ورود "یونیت ترکیه" برای ساخت نیروگاه در ایران داغ شده بود اما روس ها بر خلاف این شرکت سازنده نیروگاه که بعدها معلوم شد در احداث هتل نیز فعالیت دارد با این عنوان که تامین مالی نیروگاه سیریک می تواند یکی از سرفصل‌های همکاری بین ایران و روسیه باشد آنرا خیلی سریع به سمت امضای قرارداد برده و آنرا نهایی کردند.

حال با گذشت بیش از سه سال و هر بار به تاخیر افتادن آغاز تامین مالی و احداث نیروگاه سیریک،روس ها در آخرین وعده خود اعلام کردند که تا پایان نوامبر سال 2019 خط اعتباری را باز خواهند کرد.

در این خصوص محسن طرزطلب مدیر عامل شرکت مادر تخصصی برق حرارتی تاکید کرده بود که روسیه وعده داده ال‌سی را آخر نوامبر باز کند. آن‌ها اعلام کرده‌اند که مشکلات پرداخت وام که از طریق روسیه وجود داشت برطرف شده است و روسیه ضمانت نامه را تحویل می‌دهد امیدواریم به قول خود عمل کنند.

حال با این اظهارنظر از سوی یک مقام مسئول دولتی می بینیم که با گذشت دو ماه از این وعده نیز هنوز خط اعتباری تامین مالی نیروگاه سیریک باز نشده است. مبلغ کل قرارداد ۱.۴ میلیارد یورو و مبلغ وامی که قرار است از طریق روسیه تامین شود ۱.۲ میلیارد یورو است. سوالی که مطرح است این است که آیا این آخرین فرصت برای روسیه است.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴، به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی رجبی مشهدی ، در پاسخ به این سؤال که آیا مصرف سوخت گاز نیروگاه‌ها کاهش یافته است، گفت: به دلیل برودت هوا تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها کاهش یافته است و گازرسانی به نیروگاه به میزان 50 درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: شرکت ملی گاز 50 درصد تعهدات خود را برای سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها انجام می‌دهد.

رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر شرکت ملی گاز چه میزان از سوخت گاز نیروگاه‌ها را تأمین می‌کند، اظهار داشت: شرکت ملی گاز ایران لازم است که روزانه 90 میلیون مترمکعب گاز به ما تحویل دهد، اما در حال حاضر این عدد به 40 میلیون مترمکعب رسیده است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با توجه به کاهش تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوخت گازوئیل و مازوت برای تولید برق استفاده می‌شود. هر چند در شرایط فعلی وضعیت ذخایر گازوئیل نیازمند این است که بیشتر شود.

رجبی مشهدی در پاسخ به این سؤال که چه مقدار نیروگاه برق در کشور از سوخت مازوت که برای محیط زیست هم خطرناک است، استفاده می‌کنند، گفت: در حال حاضر 6 نیروگاه توس، خراسان، نکا، شهید رجایی، سهند و تبریز از سوخت مازوت برای تولید برق استفاده می‌کنند.

 

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: حداکثر تا دو هفته آینده، آماده پاسخ به تمام تقاضاها برای تبدیل سوخت هستیم.

به گزارش انرژی پست ۲۴ به نقل از ایسنا، حمید قاسمی با اشاره به لیست کارخانه‌های مورد تایید برای تبدیل خودرو بنزینی به گازسوز، گفت: با هفت شرکت در حال مذاکره و بررسی هستیم و قراردهای آن نیز آماده است و قرار شده تا ۲۵۰ مرکز مشخص شده، طی هماهنگی تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تامین کنند.

به گفته وی، این ۲۵۰ مرکز همان مراکزی هستند که نام و آدرس آن‌ها در شرکت پخش آورده شده اما ممکن است که تعداد آن‌ها نیز افزایش یابد. اکنون نمی‌توان درباره عدد دقیق این جایگاه‌ها اظهارنظر کرد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید به اینکه اکنون استقبال از مصرف سی ان جی افزایش یافته است و روزانه ۲۴.۳ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود، اظهار کرد: میزان ثبت‌نام‌ها ۵۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته اما آن چیزی که مدنظر ماست، هنوز اتفاق نیفتاده ولی در کل رشد استقبال خوب بوده است.

قاسمی در پاسخ به این سوال که کارهای نهایی تایید مراکز چه زمانی انجام می‌شود، گفت: درنهایت تا دو هفته دیگر، این مراکز مورد تایید قرار می‌گیرند و اقدامات لازم در این راستا انجام می‌شود و مردم می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر نیز مردم می‌توانند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه کنند، اظهار کرد: مشکلی در این بخش وجود ندارد اما باتوجه به این‌که تجهیز صورت گرفته است، احتمالا دو هفته دیگر قرارداد منعقد می‌شود و ما می‌توانیم به‌صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص شده، ارسال کنیم تا فرایند کار پیش برود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره ظرفیت انجام این کار گفت: این مساله به میزان ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد اما می‌توان گفت که تقریبا در هر شرکت کارخانه مخزن حدودا ۱۵ هزار تبدیل در هر ماه صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵ هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به ۳۰ هزار افزایش دهیم.

قاسمی همچنین تصریح کرد: این امکان وجود داد که به تمام تقاضاها پاسخ دهیم.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴، جعفر صفری مدیرعامل شرکت ماشین‌سازی اراک امروز در «دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت پتروشیمی» گفت: در حال حاضر مشکل اصلی شرکت ما مباحث مربوط به نقدینگی و تامین مالی است.

وی افزود: شرکت ماشین‌سازی اراک با سابقه ۵۱ ساله بزرگترین شرکت ماشین‌سازی در خاورمیانه است که در صنایع نفت و گاز پتروشیمی فعالیت می‌کند. شرکت ماشین‌سازی اراک در تمامی پروژه‌های پالایشی مشارکت داشته و در فرآیند احداث ۱۹ فاز از ۲۴ فاز پارس‌جنوبی در عسلویه حاضر بوده است.

صفری ادامه داد: تا به امروز در کل صنایعی که ماشین‌سازی اراک در آن مشارکت داشته یک مورد خطا در تجهیزات اتفاق نیفتاده است که این نشاندهنده‌ی کیفیت بالای تجهیزات ساخته شده توسط شرکت ما است.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست 24، گاز مایع یا LPG مخفف (Liquefied Petroleum GAS)  بوده که عمدتاً از دو ترکیب هیدروکربنی پروپان و بوتان تشکیل شده است. ارزش حرارتی گاز مایع 1/46 مگاژول برکیلوگرم است که بالاتر از بنزین و نفت کوره بوده و در وزن برابر انرژی بالاتری تولید می‌کند. منابع تولید ال‌پی‌جی مخازن گاز طبیعی، گاز همراه نفت و مجموعه پالایشگاه­‌ها و پتروشیمی­‌های خوراک مایع هستند (جدول 1).

در حال حاضر مقدار تولید گاز مایع کشور سالانه حدود 8.8 میلیون تن است که بر اساس آمار از این مقدار حدود 2 میلیون تن در داخل کشور و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد و بقیه به کشورهای مختلف صادر می­شود. شکل یک محل مصارف گازمایع تولیدی را نشان میدهد.


علیرغم اینکه طبق آمار سالانه حدود 2 میلیون تن گازمایع برای مصارف خانگی توزیع می‌شود اما مشاهدات میدانی حاکی از صف‌های طولانی مردم مناطق جنوبی برای دریافت این سوخت است. در نتیجه به دلایلی این 2 میلیون تن گازمایع از جامعه هدف خود منحرف شده‌اند.

رضا رحیمی، کارشناس حوزه انرژی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس درباره دلایل کمبود گازمایع برای مصارف خانگی گفت: «مصرف خانگی گازمایع مربوط به مناطقی است که فاقد لوله کشی گاز طبیعی هستند. با توجه به آمار اعلام شده تعداد افرادی که نیاز به گاز مایع برای مصارف خانگی دارند حدود 4150 هزار نفر هستند. اگر این افراد به طور میانگین ماهانه 10 کیلوگرم گاز مایع مصرف کنند، سالانه حدود 500 هزارتن گاز مایع نیاز خواهند داشت و دیگر نباید در تهیه گاز مایع در داخل مشکلی وجود داشته باشد».

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «بنابراین مقدار 500 هزار تن با آمار اعلام شده که حدود 2 میلیون تن گاز مایع مصرف خانگی است مغایرت دارد. این موضوع نشان میدهد که گازمایع یا به اندازه کافی بین مردم توزیع نمی‌شود و یا منابع توزیع شده دچار انحراف شده‌اند».

* درآمد 4 هزار میلیارد تومانی دولت با جایگزینی گازمایع به جای بنزین

در این راستا دو سناریو قابل بررسی است. در سناریو اول احتمال دارد وزارت نفت به دلیل کسری بودجه دولت اقدام به صادرات بیشتر گازمایع کرده تا ارزآوری بیشتری برای دولت به ارمغان آورد. بدین صورت گازمایع به مقدار کافی بین مردم توزیع نشده است. در واقع صادرات بیش از حد گازمایع باعث کمبود این سوخت برای مصرف داخل شده و افرادی که از این محصول استفاده می­کنند مجبور شده‌اند در صف‌­های طویل برای ثبت نام و درخواست این محصول منتظر بمانند.

اما به نظر میرسد کمبود گازمایع مصرف داخل دلیل دیگری نیز دارد که محتمل‌تر به نظر میرسد. بعد از افزایش قیمت بنزین بخش قابل توجهی از گازمایع به عنوان سوخت جایگزین در خودروهای دوگانه‌سوز مورد استفاده قرار گرفت و در واقع جایگزین بنزین شد. در حال حاضر حدود 1.5 میلیون دستگاه خودرو به صورت غیر مجاز از این سوخت استفاده می­کنند. با توجه به اینکه استفاده از گاز مایع در خودروها غیر مجاز اعلام شده است، بنابراین بسیاری از خرده فروشی‌­ها، گاز مایع را به نام مصرف خانگی از شرکت­‌های پخش خریداری کرده و تحویل می­گیرند اما با روش­‌هایی غیر استاندارد از آن به عنوان سوخت جایگزین در خودرو استفاده می­‌کنند.

کارشناسان معتقدند که سیاست وزارت نفت در حوزه مصرف گازمایع میتواند با تغییراتی همراه شود به گونه‌ای که هم نیاز داخل برطرف شده و هم ارزآوری کشور افزایش یابد. در این راستا میتوان با ساماندهی خودروهای گازمایع‌سوز و کمک به توسعه آنها به نیاز داخلی این سوخت پاسخ داد و از طرفی با کاهش مصرف بنزین اقدام به صادرات آن کرد و ارزآوری بیشتری برای کشور ایجاد کرد.

در این راستا رضا رحیمی، کارشناس حوزه انرژی گفت: «یکی از راه‌­های بهبود شرایط پخش گاز مایع در داخل کشور می­تواند سامان­دهی خودروهای گازمایع‌سوز باشد. به طوری که اماکن مجاز برای تبدیل و تست استاندارد آن­ها در نظر گرفته شده و جایگاه‌­های سوخت گازمایع نیز در سطح شهر برای آن­ها اختصاص یابد. برای راه‌اندازی این طرح می­توان از شهرهایی همچون تهران، اراک و اصفهان که دارای پالایشگاه بوده و تولید گاز مایع دارند شروع کرد. زیرا هم هزینه حمل و نقل آن کم­تر است و هم گاز مایع همیشه در دسترس خواهد بود».

وی در ادامه خاطرنشان کرد: «برای توسعه این طرح باید بخشی از درآمد حاصل از فروش داخلی گاز مایع توسط وزارت نفت به منظور راه‌اندازی جایگاه‌­های عرضه سوخت و تبدیل استاندارد خودروهای با سوخت تک به دوگانه سوز، به صورت تسهیلات در  اختیار بخش خصوصی و خودرودارها قرار گیرد».

رحیمی همچنین اظهار داشت: «ارزش حرارتی گازمایع بیشتر از بنزین است و به همین دلیل مقدار پیمایش خودرو با هر کیلوگرم گازمایع، 20 درصد بیشتر از پیمایش با یک کیلوگرم بنزین است. لذا با مصرف 2 میلیون تن از گاز مایع صادراتی در داخل کشور به عنوان سوخت خودرو و جایگزین بنزین، مقدار 2.4 میلیون تن بنزین برای صادرات آزاد خواهد شد که حدود 4 هزار میلیاد تومان برای کشور ارزآوری و ریال‌آوری خواهد داشت».

در مجموع به نظر میرسد اولویت فعلی وزارت نفت در استفاده از گازمایع باید مصرف این سوخت در داخل کشور باشد. این اقدام باعث کاهش مصرف بنزین و افزایش صادرات آن شده و ارزآوری حدود 4 هزار میلیارد تومانی را برای کشور به ارمغان می‌آورد. همچنین در صورتی که برنامه‌ریزی مشخصی برای توسعه خودروهای گازمایع‌سوز شده و سهمیه‌ای قانونی برای آنها تعیین گردد دیگر سهم مصارف خانگی این سوخت به صورت غیرمجاز در خودروها مصرف نشده و مشکلات فعلی خانوارها مناطق جنوبی نیز حل خواهد شد.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴، و به نقل از خبرگزاری فارس، اصغر ابراهیمی اصل معاون اسبق وزیر نفت با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت CNG‌ در کشور گفت: یکی از راهکارهای کسب درآمد برای دولت توسعه جایگاه‌های CNG است. ما به ظرفیت 40 میلیون متر مکعب در روز ایستگاه فروش CNG احداث کرده‌ایم. از طرفی ناوگان اتومبیل ما شامل 17 میلیون اتومبیل خصوصی و 3.4 میلیون اتومبیل تاکسی، تاکسی اینترنتی، وانت و خودروهایی است که شبکه‌­ی توزیع مواد غذایی، دارو و سبزیجات و میوه را به عهده دارند. از این تعداد 3.4 میلیون، 2 میلیون و 630 هزار تا از آنها دوگانه سوز نیست.

وی همچنین اظهار داشت: دلیلش هم این است که مسئولین ما به اشتباه قیمت CNG را افزایش دادند. اگر دولت قیمت CNG را که همه جای دنیا یک ششم پایین‌­ترین نرخ سوخت است را برا این مبنا محاسبه و تعیین کند؛ یعنی الان اگر گازوئیل 300 تومان است باید CNG متر مکعبی 50 تومان باشد. اگر این اتفاق بیفتد مصرف از بنزین به سمت CNG شیفت پیدا می‌کند.

ابراهیمی‌اصل افزود: متاسفانه طی یک تصمیم غلط، قیمت CNG را از سال 92 ، 414 تومان به ازای هر متر مکعب در نظر گرفتند. در نتیجه عملاً دیگر کسی سراغ CNG نرفته است. اگر دولت بیاید CNG را 200 تومان کند، 1562 میلیارد تومان اینجا ظاهراً پول از دست می­دهد ولی 20 میلیون متر مکعب CNG مشتری پیدا می­کند.

معاون اسبق وزیر نفت ادامه داد: اگر 20 میلیون متر CNG مصرف شود در سال 7.3 میلیارد متر مکعب مصرف CNG‌ افزایش می‌یابد که معادل آن بنزین صرفه­‌جویی می­شود، بنزین را با نرخ 50 سنت اگر صادر کنیم؛ 36 هزار میلیارد تومان پس از کسر این عدم النفع تثبیتی که برای CNG دادیم برای دولت می­ماند. دولت 36 هزار میلیارد تومان پول را به دست می‌آورد نه در گران کردن بلکه در ارزان کردن.

*ظرفیت توسعه CNG‌ در کشور 130 میلیون متر مکعب است

وی خاطرنشان کرد: در این فضای روانی تحریم بین‌­المللی اگر دولت بیاید قیمت CNG را به نصف تقلیل بدهد؛ تمام ناوگان موجود که اکثرا بنزین سوز هستند؛ همه از CNG استفاده می­کنند. الآن روزانه 40 میلیون متر مکعب ظرفیت عرضه CNG داریم که 16 میلیون متر مکعب آن استفاده می‌شود. اگر برنامه‌ریزی کنیم که 20 میلیون متر مکعب دیگر هم مصرف شود، 36 هزار میلیارد تومان درآمد برای کشور ایجاد می­کند.

ابراهیمی‌اصل در پایان اشاره کرد: کشور پتانسیل این را دارد که تا 130 میلیون متر مکعب CNG استفاده کند در این صورت میتوان کل بنزین را به کشورهای همسایه صادر کرد. آمریکا هم قطعا نمی­تواند جلویش را بگیرد؛ برای اینکه با خط لوله بنزین را به عراق، به آذربایجان، به ارمنستان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان صادر میکنی و در کشور خود آنها مخازن وجود دارد و از طریق مخازن از شبکه­‌ی خط لوله یا با تانکر در پمپ بنزین­‌ها می­رود. بنابراین یک عقلانیتی باید در وزارت نفت حاکم بشود که منافع را سیاسی و حزبی نبیند. منافع را ملی و استراتژیک ببیند آن وقت وضع مملکت بهتر می‌شود.

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدیدترین اخبار نفت | جدیدترین اخبار گاز

مقالات دیگر...

پر خواننده ترین اخبار