بازنده اصلی «جنگ نفتکش‌ها» کیست؟

نفت
شکل ظاهری
  • کوچکتر کوچک وسط بزرگ بزرگتر
  • فونت پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ۲۸ تیر ماه اعلام کرد یک نفتکش بریتانیایی را در تنگه هرمز توقیف کرده است. این اقدام دو هفته پس از آن صورت گرفت که دولت محلی جبل الطارق با کمک تفنگداران دریایی بریتانیا نفتکش ایرانی گریس-۱ را توقیف کرد. ناظران سیاسی توقیف نفتکش بریتانیایی را اقدامی تلافی‌جویانه از سوی ایران ارزیابی کرده‌اند ولی روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرده است که «نفتکش انگلیسی با نام استینا ایمپرو (stena impero) هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.»

در پی این واقعه، وزارت امور خارجه بریتانیا کاردار ایران در لندن را احضار کرد و جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا، هشدار داد که اگر ایران نفتکش توقیف شده‌ای را که با پرچم بریتانیا حرکت می کرده آزاد نکند، با «عواقب جدی» روبرو خواهد شد. آقای هانت تاکید کرد که توقیف نفتکش این کشور در آب‌های عمان رخ داده است و گفت که این موضوع نقض آشکار قوانین بین‌الملل است.

اما محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران روز شنبه ۲۹ تیر در توئیتی در واکنش به توقیف نفتکش بریتانیایی، گفت: «خلاف دزدی دریایی در تنگه جبل‌الطارق، اقدام ما در خلیج فارس در راستای اجرای قوانین بین‌المللی کشتیرانی دریایی است.» علی خامنه‌ای، رهبر ایران، پیشتر توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق را مصداق «دزدی دریایی» دانسته و گفته بود «جمهوری اسلامی و عناصر مؤمن نظام، این خباثت‌ها را بی‌جواب نمی‌گذارند. در فرصت خود و جای خود پاسخ خواهند داد.»

کاخ سفید روز جمعه اعلام کرد از گزارش ها درباره توقیف و تصرف یک نفتکش بریتانیایی توسط ایران مطلع است و با متحدان و شرکای خود برای مقابله با اقدامات ایران تلاش می کند. دولت‌های آلمان و فرانسه نیز با محکوم کردن اقدام ایران، خواستار آزادی نفتکش بریتانیایی شدند. در آخرین واکنش، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) توقیف یک کشتی بریتانیایی توسط ایران را محکوم کرده و آن را ناقض آزادی کشتیرانی بین‌المللی خوانده است. درخواست آزادی فوری نفتکش بریتانیایی در حالی صورت می‌گیرد که روز جمعه (۲۸ تیر) دولت جبل الطارق اعلام کرد که توقیف نفتکش ایرانی گریس-١ به مدت سی روز دیگر تمدید شده است.

تاثیر توقیف نفتکش بر بازار روز دوشنبه مشخص می‌شود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک، درباره پیامدهای توقیف نفتکش بریتانیایی در بازار نفت به یورونیوز گفت: «معمولاً اولین عکس‌العمل به وقایعی از این دست را بازارهای بورس نفت نشان می‌دهند. شنبه و یکشنبه بازارهای بورس در اروپا و آمریکا تعطیل است. باید دید توقیف این نفتکش روز دوشنبه چه تاثیری بر بازارهای بورس لندن و نیویورک داشته. البته افزایش قیمت نفت تحت تاثیر مجموعه‌ای از عوامل است و پدیده‌ای تک‌عاملی نیست اما در اثر وقایع یکی دو ماه گذشته در خلیج فارس و تنگه هرمز، شرکت‌های بیمه به این نتیجه رسیده‌اند که این منطقه ناامن است و به همین دلیل نرخ‌های بیمه را افزایش داده‌اند. نرخ بیمه‌ها حتی قبل از توقیف این نفتکش بریتانیایی ۱۰ برابر شده بود. ده برابر شدن قیمت بیمه، امری عادی نیست. یعنی شرکت‌های بیمه‌کننده بسیار حساس شده‌اند و دیگر حاضر نیستند کشتی‌ها را با نرخ‌های قبلی بیمه کنند. عکس‌العمل منفی شرکت‌های بیمه، پاسخی به وقایع اخیر است. باید دید نرخ بیمه‌ها روز دوشنبه چقدر خواهد بود. به نظر من توقیف این نفتکش موجب افزایش نرخ بیمه می‌شود و شرکت‌های بیمه حاضر نخواهند شد با ارقام قبل از این واقعه، کشتی‌ها را بیمه کنند.»

آقای خطیبی که در دوران فعالیتش در وزارت نفت ایران تا اواسط سال ۱۳۹۲، مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت و مسئول فروش نفت ایران بوده، درباره تاثیر توقیف نفتکش بریتانیایی در افزایش شانس آمریکا در ایجاد اجماعی بین‌المللی برای مقابله با آنچه که مقامات واشنگتن ناامنی نفتکش‌ها در منطقه خلیج فارس می‌دانند، گفت: «آمریکا حتی پیش از این حادثه در پی ایجاد چنین اجماعی بود. اما چنین اجماعی نوعی افزایش هزینه برای کشورهای دنیاست. آمریکا و متحدانش قطعاً چنین کاری را مجانی انجام نمی‌دهند و هزینۀ آن را از کشورهایی که نفتکش‌هایشان توسط نیروهای آمریکایی و متحدانش اسکورت می‌شوند، دریافت می‌کنند. این یک هزینۀ جدید برای کشورهای دنیا و درآمدی تازه برای آمریکا و هم‌پیمانانش است. این هزینه را یا دولت‌ها می‌پردازند یا نهایتاً مصرف‌کنندگان. یعنی هزینۀ این اسکورت به قیمت کالا اضافه می‌شود.»

جنگ نفتکش‌ها بیشتر به ضرر شرق آسیا است

محمدعلی خطیبی درباره احتمال وقوع مجدد جنگ نفتکش‌ها در منطقه خلیج فارس در اثر وقایع یکی دو ماه اخیر و بویژه توقیف نفتکش بریتانیایی گفت: «این بستگی به رفتار طرفین دارد. جنگ نفتکش‌ها شاید آخرین راه باشد. تا اینجا که ایران سعی کرده از راه دیپلماتیک مساله را پیگیری کند ولی از آن سو، مدت توقیف نفتکش ما در جبل الطارق یک ماه دیگر تمدید شد. دیپلماسی می‌تواند مانع جنگ نفتکشها شود. ولی اگر بریتانیا اصرار داشته باشد بر ادامۀ توقیف نفتکش ایرانی، این نشان می‌دهد ثساقشبه که بریتانیا در پی افزایش تنش در منطقۀ خلیج فارس است تا این منطقه امنیتی شود.»

جنگ نفتکش‌ها به مجموعه‌ای از درگیری‌های نظامی گفته می‌شود که در اواخر جنگ ایران و عراق در منطقه خلیج فارس رخ داد؛ درگیری‌هایی که با مداخله ارتش آمریکا به سود ارتش عراق، صدمات سنگینی به نیروی دریایی ایران زد.

امنیتی شدن منطقه خلیج فارس چه سودی برای بریتانیا دارد؟

آقای خطیبی در پاسخ به این سوال که امنیتی شدن منطقه خلیج فارس چه سودی برای بریتانیا دارد، گفت: «حتماً منافعی برای آن‌ها دارد. وقتی بریتانیا به خواستۀ آمریکا نفتکش ایرانی را جبل الطارق توقیف می‌کند، یعنی در پی امنیتی شدن منطقۀ خلیج فارس است وگرنه چنین کاری نمی‌کرد. هدف ایجاد چنین وضعی د

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار انرژی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

پر خواننده ترین اخبار