پتروشیمی

در این فناوری متان با کمک یک کاتالیست و در مجاورت محیطی پر از اکسیژن به اولفین تبدیل می‌گردد. شرکت رویال داچ شل از حامیان این فناوری بوده و از دهه ۱۹۸۰ میلادی تلاش برای ایجاد این فناوری آغازشده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران با اشاره به نیاز به 60 کشتی برای حمل محصولات پتروشیمی ایران در یکسال، از توقف مذاکرات تاسیس اولین ناوگان کشتیرانی پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه برای انتقال محصولات پتروشیمی پرداخت می کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه جلسه ای که در خصوص نحوه سهمیه بندی بنزین قرار بود در هفته جاری برگزار شود برگزار نشد گفت: وزارت نفت موافق طرح ایجاد پتروپالایشگاه ها است.

به گزارش انرژی پست و به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، محمدعلی خادمیان درباره این حادثه گفت: در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز شنبه (۲۹ اردیبهشت‌ماه) آتش‌سوزی محدود در محل ساخت برج خنک‌کننده طرح پتروشیمی آپادانا خلیج‌فارس به وقوع پیوست که در اثر آن مقداری از شبکه‌های خنک‌کننده مصرفی پلیمری این برج دچار حریق شد که بلافاصله تیم‌های اطفای حریق اعزامی از شرکت پازارگاد آتش را کنترل و پس از دقایقی به‌طور کامل خاموش کردند.

به گزارش انرژی پست، غلامرضا زینلپور، عضو انجمن اوپک و مدیرعامل شرکت مهندسی پناه ساز ایران، در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت در زمینه ساخت مخازن ال.پی.جی اظهار داشت: این شرکت از سال 2000 کار خود را در حوزه نفت و گاز آغاز کرده است و در ابتدا به عنوان پیمانکار بخش اجرا در کنار شرکت های بین المللی فعالیت خود را در فازهای 4 و 5 و 6 و 7 و 8 پارس جنوبی شروع کرد.

سرمایه گذاری ۹.۵ میلیارد دلاری برای دو برابرسازی درآمد پتروشیمی سیبور منجر به تحول در این شرکت روسی خواهد شد.
به گزارش انرژی پست ۲۴، پیش بینی می شود با رسیدن مجموعه پتروشیمی زپسیب (ZapSib) شرکت سیبور به حداکثر ظرفیت خود، درآمد این شرکت تا سقف دو برابر افزایش یابد. تاسیسات یادشده ظرفیت تولید پلیمر تولیدکنندگان پتروشیمی روسیه را تا حدود سه برابر افزایش می دهد.

مقالات دیگر...