پتروشیمی

به گزارش انرژی پست 24، پتروشیمی‌ها به عنوان آخرین حلقه از زنجیره ارزش در صنایع نفت و گاز می‌توانند علاوه بر ایجاد درآمد برای کشور، ‌مانع از خروج مواد خام شده و امکان ارزآوری بیشتر فراهم کنند. از همین رو اغلب کشورهایی که منابع بزرگ هیدروکربوری را در اختیار دارند،‌ به دنبال توسعه صنعت پتروشیمی بوده و هستند.

ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و با وجود آنکه بیش از نیم قرن از احداث نخستین پتروشیمی در کشور می‌گذرد اما تا چند سال گذشته،‌ تولیدات این صنعت با توجه به میزان منابع نفت و گاز ایران، ‌قابل دفاع نبود بنابراین برنامه‌ریزی‌ها برای رونق این صنعت آغاز شد و نخستین جهش تولید را در پتروشیمی ایران رقم زد.

اکنون نیز با توجه به افزایش تقاضا برای محصولات پتروشیمی در داخل و خارج از کشور، توسعه مجتمع‌های پتروشیمی در دستور کار قرار گرفته تا آنجا که از سال ۱۳۹۲ تا سال گذشته، ۱۵ طرح پتروشیمی با مجموع سرمایه‌گذاری ۵.۶ میلیارد دلار و ارزش تولیدات سالانه ۵.۲ میلیارد دلار افتتاح شد.

این آمار حکایت از افزایش ۳۲ درصدی تولید محصولات پتروشیمی در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۲ و رشد۶۱ درصدی صادرات محصولات پتروشیمی طی این سال‌ها دارد.

همانگونه که وزیر نفت نیز پیش از این اعلام کرده اکنون پتروشیمی ایران خود را برای جهش دوم آماده می‌کند زیرا بر اساس زمان‌بندی افتتاح طرح‌های پتروشیمی،‌ حجم تولیدات این محصولات تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تن در سال خواهد رسید.

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی نیز تاکید کرده که ظرفیت کنونی تولید صنعت پتروشیمی ۶۶ میلیون تن است و با هدفگذاری انجام شده تا سال ۱۴۰۴ با بهره‌برداری از ۵۳ طرح به ۱۳۳ میلیون تن ظرفیت تولید دست خواهیم یافت.

بهزاد محمدی با اشاره به اینکه ما دو جهش را برای صنعت پتروشیمی برنامه‌ریزی کرده‌ایم گفته که در جهش دوم با اجرای ۲۷ طرح پتروشیمی به حدود ۱۰۰ میلیون تن ظرفیت تولید تا پایان سال ۱۴۰۰ می‌رسیم.

البته با بهره‌برداری از این طرح‌ها، درآمد حاصل از فروش محصولات صنعت پتروشیمی که در حال حاضر ۱۷ میلیارد دلار است به ۲۴ میلیارد دلار خواهد رسید ودر پایان سال ۱۴۰۴ این رقم با اجرایی‌شدن ۵۳ طرح تولیدی به ۳۷ میلیارد دلار بالغ خواهد شد.

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه گفته که وزارت نفت سرمایه گذاری هایی را برای توسعه صنعت پتروشیمی در سال های پیش انجام داده و بخش خصوصی با کمک شبه دولتی ها ساخت مجتمع هایی را آغاز کرده اند.

«جلال میرزایی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، ادامه داد:‌  بعد از برجام پیشرفت های خوبی در این زمینه بوجود آمد و اکنون مجتمع هایی مانند پتروشیمی لردگان،‌مهاباد،‌ایلام و طرح هایی در ماهشهر و عسلویه آماده بهره برداری و افتتاح است.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۰ تعداد زیادی از این مجتمع‌ها به مدار تولید می‌رسند و تولید محصولات پتروشیمی افزایش پیدا می‌کند،‌ افزود: اکنون فروش داخلی و صادرات در وضعیت مطلوبی قرار دارد و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و  تکالیف برنامه ششم توسعه،‌ تکمیل صنایع پایین دستی پتروشیمی و پرهیز از خام‌فروشی در دستور کار است.

میرزایی با بیان اینکه در زمان بیژن زنگنه بر مسند وزارت نفت بدون شعار اقدامات خوبی انجام شده،‌ تاکید کرد:‌ پتروشیمی‌ها به عنوان منابع پایدار درآمدی کشور به شمار می‌روند و با اقداماتی که بانک مرکزی انجام داده اکنون درآمد حاصل از صادرات پتروشیمی به کشور باز می‌گردد و دلالی‌ها برچیده شده است.

وی نظام فعلی برای صادرات پتروشیمی را کارآمد دانست و گفت:‌ اگرچه بازاریابی و فروش در شرایط موجود سخت شده اما باید از شیوه‌های مختلف استفاده کنیم تا تولیدات پتروشیمی را به فروش برسانیم.

به گفته میرزایی بازارهای خوبی برای محصولات پتروشیمی ایران در آسیا وجود دارد و برای حفظ این بازارها باید تلاش شود اگرچه  تحریم‌ها مشکلات و موانعی ایجاد کرده و هزینه‌های صادرات را افزایش داده است.

میرزایی تاکید کرد:‌ مجتمع‌های پتروشیمی در دست احداث که تعدادی از آنها تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد در راستای تکمیل زنجیره ارزش ایجاد شده است.

 

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار انرژی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

 به گزارش انرژی 24، تا چند سال پیش میزان تولید بنزین یورو در ایران صفر بود، اما اکنون طبق ادعای وزارت نفت حدود ۹۰ میلیون لیتر از ۱۱۲ میلیون لیتر بنزین تولیدی با بالاترین استانداردهای زیست محیطی تولید می‌شود و آن‌طور که وزیر نفت گفته برنامه‌های متعددی برای افزایش کیفیت بنزین در پالایشگاه‌های اصفهان، تهران و آبادان در نظر گرفته شده است که با اجرای این طرح‌ها، کیفیت مابقی بنزین تولیدی کشور نیز ارتقا می‌یابد.
 
به گزارش انرژی پست 24 و به نقل از ایسنا، با اقدامات صورت گرفته برای افزایش کیفیت بنزین در کشور، به‌تازگی ۶۰ میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین یورو قبلی اضافه شده است که از این میزان ۴۵ میلیون لیتر بنزین یورو در پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس، ۱۲ میلیون لیتر در پالایشگاه بندرعباس و ۳ میلیون لیتر آن نیز در پالایشگاه تبریز تولید می‌شود.
از سوی دیگر میزان مصرف بنزین در سال‌هایی که بنزین با کیفیت پایین تولید و مصرف می‌شد، روزانه ۶۰ میلیون لیتر بود و روزهای زیادی به دلیل آلودگی، کشور تعطیل می‌شد. این در حالی است که طبق گفته‌های علیرضا صادق‌آبادی - معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی - هم‌اکنون روزانه ۱۰۰ میلیون لیتر بنزین مصرف می‌شود، اما حتی یک روز هم به علت آلودگی هوا ناشی کیفیت پایین بنزین، تعطیلی در کشور نداشته‌ایم.
در همین باره بیژن زنگنه - وزیر نفت - به تازگی درباره وضعیت کیفیت بنزین گفته است: بنزین خوب و بد به این موضوع که ما مخازن نفتی زیادی داریم یا خیر ارتباطی ندارد، بلکه مرتبط با پالایشگاه‌های ماست. پالایشگاهی خوب است که می‌تواند بنزین خوب تولید کند. دولت تدبیر و امید حرکت بزرگی در زمینه کمیت و کیفیت بنزین انجام داده و آخرین بنزینی که تولید می‌کنیم یورو ۴ است.
ایران در سال ۱۳۹۱ تولید بنزین یورو نداشت، اما در سال گذشته مقدار تولید روزانه بنزین با کیفیت یورو طبق اعلام وزیر نفت به ۷۶ میلیون لیتر رسید و اکنون در کلانشهرها بنزین یورو تولید می‌شود. در پالایشگاه تبریز که به‌تازگی چند طرح آن با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شد و در پالایشگاه بندرعباس، بنزین باکیفیت و عالی تولید می‌شود.
از سوی دیگر بهبود وضع هوا با دو موضوع بنزین و گازرسانی مرتبط است. آزاد شدن تردد خودروهای قدیمی نیمه‌سنگین که شب تا صبح در خیابان‌های کلانشهرها تردد می‌کنند و هیچ‌کدام دارای استاندارد نیستند، طبق تاکید زنگنه در آلودگی هوای کلانشهرها تاثیر فراوانی دارد. بر این اساس خودروهای نیمه‌سنگین فرسوده بسیار بد و غیرعادی گازوئیل مصرف می‌کنند، در حالی که مقدار آلودگی هوا از شب تا صبح باید کاهش یابد، اما با تردد این خودروها مردم هر صبح با بالاترین مقدار آلودگی هوا روبه‌رو می‌شوند.
اما از جمله اقدام‌های انجام شده برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، استفاده از گاز طبیعی در شهرها و در نیروگاه‌های اطراف شهرهای بزرگ است که سبب می‌شود آلودگی نیروگاه‌ها بر هوای شهرها تاثیر منفی نداشته باشد. برای نمونه آلودگی نیروگاه تبریز بر آلودگی هوای شهر تبریز، آلودگی نیروگاه شهید رجایی و نیروگاه منتظرقائم بر هوای تهران و آلودگی نیروگاه اصفهان بر هوای شهر اصفهان تاثیر می‌گذارد.
بر این اساس اتصال این نیروگاه‌ها به شبکه گاز طبیعی اهمیت بسیار زیادی داشته و سبب شده است که مقدار آلودگی هوای شهرها به‌طور محسوسی تغییر کند؛ به طوریکه وزیر نفت در این باره تصریح کرده اکنون من از اتاق کارم در ساعات ظهر و عصر می‌توانم کوه‌های تهران را ببینم، در حالی که تا دو یا سه سال پیش کوه‌های تهران به دلیل وجود غبار قابل مشاهده نبود.
در هر حال مجموع تولید روزانه بنزین در کشور به ۱۱۵ میلیون لیتر رسیده است. در تیرماه و مردادماه به ترتیب مقدار تولید بنزین ۱۱۱ و ۱۱۲ میلیون لیتر ثبت شد، بنابراین با توجه به مقدار مصرف بنزین کل کشور، اکنون بیش از ۱۱ میلیون لیتر تولید بنزین اضافه‌تر از میزان مصرف صورت می‌گیرد که همین مساله دولت را به سمت صادرات این فراورده نفتی سوق داده است.
 
 
 اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی |اخبار انرژی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

به گزارش انرژی پست ۲۴ به نقل از موسسه ICIS در گزارشی به رشد کم‌ن ظیر تولید متانول در آمریکا پرداخته است: تولید این کشور در 2010 کمتر از یک میلیون تن در سال بود و امسال انتظار می‌رود به 7.7 میلیون تن برسد. مطابق معمول علت رشد تولید گاز انقلاب شیل و تبدیل شدن آمریکا به یکی از تولیدکنندگان ارزان متانول در جهان است.

یک تفاوت مهم بین رشد تولید متانول آمریکا و ایران وجود دارد: تقریباً تمام رشد تولید این کشور صرف مصرف داخلی شده است (به صورت خالص آمریکا معمولاً واردکننده بوده است). البته انتظار می‌رود به تدریج صادرات متانول این کشور رونق بگیرد و در دهه آتی از مرز سه میلیون تن نیز بگذرد. این حجم متانول یک بازار اصلی دارد: چین، مقصد مهم متانول ایران.

کاربرد مهم متانول وارداتی چین برای واحدهای MTO است. اما این واحدها در نتیجه قیمت‌های پایین نفت و متعاقباً نفتا و اولفین‌ها، رقابت‌پذیری خود را از دست داده‌اند و ICIS پیش‌بینی می‌کند بعد از 2021 هیچ واحد جدیدی به مدار نیاید.

با به مدار آمدن کاوه و مرجان در ایران و رشد تولید متانول آمریکا، یک رقابت بزرگ در بازار چین روی می‌دهد که با لحاظ ظرفیت بکارگیری (Utilization) پایین واحدهای MTO به افت شدید قیمت می‌انجامد. البته از سوی دیگر همین افت شدید قیمت موجب اقتصادی شدن و افزایش تقاضای واحدهای MTO نیز خواهد شد. تعادل نهایی بازار به راحتی قابل تشخیص نیست؛ به ویژه آنکه تعرفه‌ های چین روی متانول آمریکا از رقابت‌ پذیری تولید کنندگان آمریکایی می‌کاهد.

تولیدکنندگان قدیمی متانول ایران مثل «زاگرس» که سال‌ها از گاز ارزان و بازار بهتری برخوردار بودند، در صورت تحقق ریسک‌های قیمت ممکن است کمتر آسیب ببینند. اما واحدهایی که هنوز به تولید نرسیده‌اند یا تازه افتتاح شده‌اند احتمالاً کار دشواری در پیش دارند تا بتوانند سرمایه‌ گذاری‌ ها را با نرخ مورد انتظار بازگردانند.

 

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار انرژی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

آیا کشوری که گاز دارد، لزوما باید در حلقه‌های پایین‌دست پتروشیمی (مثلا محصولات پلاستیکی مصرفی نهایی) هم وارد شود؟ پاسخ به طور کلی منفی است. معنی‌اش البته این نیست که نباید وارد شود ولی از طرف دیگر الزام و توجیه اقتصادی قطعی هم برای این کار نیست.

منطق اقتصادی ماجرا ساده است: ادغام عمودی در زنجیره ارزش وقتی توجیه دارد که متکی بر یکی از مزیت‌هایی مثل موارد زیر باشد:

۱-  صرفه‌جویی در هزینه‌های حمل و نقل

 وقتی حمل محصول بالادست پرهزینه باشد، پردازش بالادست و تبدیل آن به محصول فشرده‌تر اقتصادی و بهینه است. به همین دلیل کشوری که گاز طبیعی دارد، پتروشیمی می‌سازد تا گاز غیرقابل حمل را به محصولات میانی قابل حمل‌تر (مثلا اوره یا گوگرد) تبدیل کند. یا اگر کشوری شیر فراوان تولید می‌کند به‌تر است که آن را به پنیر و کره تبدیل کند. یا اگر میوه تازه فاسد‌شدنی دارد، به‌تر است در صنایع ابتدایی غذایی وارد شود تا میوه سنگین و حساس را به کنسانتره یا رب قابل حمل یا نگهداری تبدیل کند.

۲ - سرریز دانش (Spill Over)

وقتی است که بالا دست و پایین‌دست موارد مشترکی در دانش و تخصص و نیروی کار دارند که هزینه کل تولید در زنجیره را پایین‌تر از رقبا می‌آورد. مثلا صنایع غذایی در چند لایه از زنجیره تخصص‌های مرتبط با هم دارد که می‌تواند به کمک هم بیایند.

۳- قدرت استراتژیک

 این حالت وقتی است که تولیدکننده بالادست آن‌قدر قدرت انحصاری در بازار دارد که می‌تواند «بقیه خریداران پایین‌دست غیر از خودش» را تحت فشار بگذارد و شرایط فروش سختی به آن‌ها تحمیل کند و مزیت مصنوعی برای شرکت‌های وابسته خودش ایجاد کند.

۴- پیچیدگی تنظیم روابط

 اگر تنظیم قرارداد فروش و تعیین قیمت و الخ بین بالادست و پایین‌دست خیلی پیچیده و مبهم باشد، گاهی ادغام عمودی کمک می‌کند تا با قراردادهای داخلی و قیمت‌‌گذاری انتقالی داخل شرکتی تا حدی از این پیچیدگی کم شود.

قاعده سرانگشتی که من معمولا به کار می‌برم این است که اگر خروجی بالادست یا میان‌دست، کامودیتی استانداردی باشد که هر کسی در هر جای دنیا می‌تواند به سادگی آن را از یک بازار فعال تهیه و با هزینه معقولی حمل کند، مزیت نسبی برای ادغام عمودی بیش‌تر متوقف می‌شود. این جا دیگر تولیدکننده بالادست مزیت خاصی نسبت به هر کشور دیگری در دنیا ندارد.

خلاصه‌اش این است که کسی که شیر تولید می‌کند، احتمالا خوب است که وارد تولید پنیر پیتزا هم بشود. ولی کسی که پنیر پیتزای خوبی تولید می‌کند لزوما پیتزای خوش‌مزه‌تر یا ارزان‌تری تولید نمی‌کند و ممکن است مزیت خاصی نسبت به کسی که پنیر را از بازار می‌خرد نداشته باشد. پس ادغام عمودی دیگر این‌‌جا متوقف می‌شود. نروژ بزرگ‌ترین تولیدکننده ماهی آزاد سمون (لاخس) در دنیا است ولی همین ماهی‌ها به ژاپن می‌رود که تخصص تولید سوشی دارد. ژاپنی‌ها رستوران‌های گران‌قیمت سوشی‌ را در دنیا اداره می‌کنند ولی نروژی‌ها هوس نمی‌کنند این کار را بکنند (و نمی‌گویند چرا ما ماهی را تولید کنیم ولی ژاپنی‌ها سود سوشی را ببرند) چون به تفاوت تخصص تولید ماهی و فرآوری آن آگاه هستند. یک تولیدکننده خوب پارچه لزوما موفق‌ترین تولیدکننده پوشاک نیست، چون موفقیت در صنعت پوشاک قابلیت‌های کاملا متفاوتی (مثلا سلیقه و سرعت عمل در طراحی و عرضه به بازار و مدیریت موجودی و قیمت‌گذاری) نیاز دارد که لزوما با قابلیت‌های تولیدکننده پارچه یکی نیست.

 

 

اخبار نفت و گاز | اخبار نفتی | اخبار نفت جهان | اخبار نفت ایران | اخبار انرژی | اخبار پتروشیمی | اخبار انرژی | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز

در این فناوری متان با کمک یک کاتالیست و در مجاورت محیطی پر از اکسیژن به اولفین تبدیل می‌گردد. شرکت رویال داچ شل از حامیان این فناوری بوده و از دهه ۱۹۸۰ میلادی تلاش برای ایجاد این فناوری آغازشده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران با اشاره به نیاز به 60 کشتی برای حمل محصولات پتروشیمی ایران در یکسال، از توقف مذاکرات تاسیس اولین ناوگان کشتیرانی پتروشیمی ایران خبر داد و گفت: سالانه حدود 1.5 میلیارد دلار هزینه برای انتقال محصولات پتروشیمی پرداخت می کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه جلسه ای که در خصوص نحوه سهمیه بندی بنزین قرار بود در هفته جاری برگزار شود برگزار نشد گفت: وزارت نفت موافق طرح ایجاد پتروپالایشگاه ها است.

به گزارش انرژی پست و به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، محمدعلی خادمیان درباره این حادثه گفت: در ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح روز شنبه (۲۹ اردیبهشت‌ماه) آتش‌سوزی محدود در محل ساخت برج خنک‌کننده طرح پتروشیمی آپادانا خلیج‌فارس به وقوع پیوست که در اثر آن مقداری از شبکه‌های خنک‌کننده مصرفی پلیمری این برج دچار حریق شد که بلافاصله تیم‌های اطفای حریق اعزامی از شرکت پازارگاد آتش را کنترل و پس از دقایقی به‌طور کامل خاموش کردند.

مقالات دیگر...

پر خواننده ترین اخبار