رونق مطلوب بازار متانول در سال آینده میلادی

پتروشیمی
شکل ظاهری
  • کوچکتر کوچک وسط بزرگ بزرگتر
  • فونت پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

به گزارش  «انرژی پست ۲۴» به نقل از بورس‌ نیوز، دیوید کسیدی - مدیر عامل گروه پرومن (Proman)، اخیرا اظهار کرد: اگر چه در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد یک روند نزولی در قیمت‌های اسپات متانول در هر دو قاره اروپا و آسیا بودیم؛ انتظار می ‌رود سال ۲۰۱۹ سالی خوب برای بازار متانول باشد.

پرومن گروهی پیشتاز در ساخت و راه ‌اندازی پروژه‌های صنعتی و محصولات مشتق شده از گاز طبیعی به شمار می‌رود. این گروه به عنوان یک تولید کننده انرژی، دارای سرمایه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان  شامل تاسیسات متعدد تولید متانول و کودهای شیمیایی در ترینیداد و توباگو است.

کسیدی در مصاحبه ‌ای در گفتگو با موسسه "اس‌اندپی گلوبال پلاتس" عنوان کرد: نوسانات قیمت نفت انتظارات قیمتی برای متانول را تا سه ماهه اول سال آتی میلادی متاثر ساخته است. احتمالا شاهد یک افت قیمتی خواهیم بود. با این حال بازار در سال آینده میلادی مطمئنا از چشم‌انداز مطلوبی برخوردار است.

داده‌های موسسه پلاتس نشان می‌دهد: قیمت‌های اسپات متانول در بازار آسیا در ماه جاری میلادی شدیدا کاهش یافته است. بر اساس آخرین ارزیابی، قیمت اسپات CFR چین، روز جمعه دوم آذر ماه، ۲۹۰ دلار در هر تن تعیین شد که پایین تر از رقم ۳۸۷ دلار در هر تن در آغاز ماه نوامبر بود.

مدیر عامل پرومن همچنین یادآور شد: علی‌رغم بی‌ثباتی در عرصه سیاست جهانی و مسائل دامنه‌داری مانند برگزیت و تاثیر آن بر ارزش پوند، اطمینانی عمومی محکمی درباره آینده بازار متانول در میان فعالان بازار وجود دارد.

پر خواننده ترین اخبار