پالایشگاه های آمریکایی نفت کمتری از اعضای اوپک دریافت می کنند

شکل ظاهری
  • کوچکتر کوچک وسط بزرگ بزرگتر
  • فونت پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

 به عنوان مثال در نتیجه کاهش تولید هفته به هفته، صادرات نفت از اکوادور ۸۶ درصد و از کویت ۵۸ درصد به ایالات متحده کاهش یافته است.

به گفته محمد بارکیندو - دبیرکل اوپک در نشست اخیر در جمهوری آذربایجان اگرچه قیمت نفت طی سال 2017 الی 2018 بهبود داشته، اما اوپک هنوز هم تلاش میکند ذخایر جهانی نفت را به عدد متوسط  پنج سال قبل بازگرداند.

مطلب مرتبط: ثبات نسبی قیمت نفت با افزایش تقاضای نفت خام

در ادامه بارکیندو اظهار داشت که در حال حاضر ممکن است ما با بدترین بحران در بازار نفت مواجه هستیم اما نوری در انتهای تونل دیده می شود که لازم است کارهای موثری برای بهبود وضعیت انجام شود؛ در حال حاضر ما دارای ذخیره ای با حجم بیش از متوسط ۵ سال قبل هستیم.  

در ماه گذشته، خالد الفالح - وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار داشت که "اگر به خطا کمی لغزشی در تعادل بازار بوجود آید، خوب این لغزش پیش آمده است و مشکلی نیست"؛ لازم به ذکر است که سعودی ها نسبت به ثبات قیمت نفت بیش از 60 یا 70 دلار به ازای هر بشکه سخت گیر هستند و این برای اطمینان از عرضه اولیه عمومی قریب الوقوع  شرکت آرامکو است که انتظار می رود یک تغییر خوب را ایجاد کند.

اخیرا اداره اطلاعات انرژی (EIA) اعلام داشت که "در این میان، تعادل مجدد در این بازار که به وضوح در حال حرکت به جلو با شاخص های کلیدی است برقرار شده است؛ عرضه و تقاضا نزدیک تر و در یک سطح قرار دارند؛ سهام  «سازمان همکاری و توسعه اقتصادی» (OECD) کاهشی تا حد متوسط داشته است و منحنی قیمت که بطور مداوم ظاهر می شود نشانگر پایداری قیمت است.