بزرگترین کلاه برداری قرن | قسمت سوم: حاکمیت اختاپوسی دلار بر جهان

بزرگترین کلاه برداری قرن | قسمت سوم: حاکمیت اختاپوسی دلار بر جهان

ویدئوها
Typography
  • TPL_TYPO_TOOL_SMALLER TPL_TYPO_TOOL_SMALL TPL_TYPO_TOOL_MEDIUM TPL_TYPO_TOOL_BIG TPL_TYPO_TOOL_BIGGER
  • TPL_TYPO_TOOL_DEFAULT TPL_TYPO_TOOL_HELVERICA TPL_TYPO_TOOL_SEGOE TPL_TYPO_TOOL_GEORGIA TPL_TYPO_TOOL_TIMES

  اما چه کسی و چرا باید قصد جان او را کرده باشد. واقعیتی بدیهی وجود دارد که شکار شارل دوگل از زمانی شروع شد که او به ارزش دلار آمریکا شک کرده و تصمیم گرفت دلار را از چرخه اقتصادی فرانسه خارج کند. همانطور که می دانید صدام حسین و معمر قذافی هم قبل از مرگ خود تصمیم به حذف دلار در معاملات فیوچرز نفتی کردند.

در دهه ۶۰ میلادی وقتی که اکثر معاملات در اروپا با دلار انجام می شد مقدار دلار در خزانه های فرانسه آنقدر زیاد شد که دیگر برای آنها جایی در خزانه نبود. در آن زمان شارل دوگل تصمیم گرفت دلارهای اضافه را به ایالات متحده برگرداند و به ازای ان طلا دریافت کند که آن زمان به عنوان پشتوانه دلار بشمار میرفت. در سال ۱۹۶۵ شارل دوگل هنگام سفر به ایالات متحده برای دیدار با رییس جمهور آمریکا – لیندون بی جانسون، همراه خود ۱،۵ میلیارد دلار با کشتی و هواپیما به آمریکا برد. او از جانسون خواست که آن دلارهای اورده شده را با طلا معاوضه کند.

اما در نتیجه، مقداری کمی از دلارها با طلا معاوضه و حجم زیادی از آنها به فرانسه برگردانده شد. آمریکایی ها قول دادند که بقیه دلار ها را کمی بعدتر با طلا معاوضه خواهند کرد. این حرکت غیرمنتظره دوگل، نگرانی شدیدی برای دولت آمریکا بوجود آورد. این موضوع بدیهی بود که وقتی دوگل این درخواست را مطرح کرد، فدرال رزرو آمریکا این طلا را بطور فیزیکی موجود نداشت. در آن زمان بود که همه دنیا متوجه شدند که طلای کافی به عنوان پشتوانه دلار وجود نداشته و این کاغذ سبز بیشتر از آن چه لازم است چاپ شده است. بعد از این اتفاق شارل دوگل تبدیل به دشمن شماره یک ایالات متحده شد.

سوء قصد انجام شده تازه اول کار بود و افراد پشت پرده خواستار ترور دوگل به هر قیمتی بودند و هر دفعه قیمت بالا و بالاتر به ازای سر او تعیین می کردند. در کمتر از ۱۰ سال رییس جمهوری شارل دوگل، ۳۰ دفعه سوء قصد به جان او شد اما هر دفعه دوگل بطور معجزه آسایی جان سالم به در می برد.

اما چه کسانی چنین شکار بی رحمانه ای را نسبت به دوگل شروع کرده بودند؟

در آمریکا ده ها هزار نفر به رهبری سناتور «هیو لونگ» که فدرال رزرو را به کلاه برداری علیه مردم متهم میکرد و قصد داشت مردم را از منجلاب قرض بیرون بکشد به خیابان ها ریختند اما در سال ۱۹۳۵ سناتور با اصابت گلوله ای کشته شد.

شکار مرغابی گسترده تر می شد و قدرت بیشتری بدست می آورد. بعد از ۲۸ سال با همان سناریو جان کندی – رییس جمهور امریکا ترور شد.

 روز 22 نوامبر سال 1963 خبر ترور رئیس جمهور آمریکا به مهمترین خبر رسانه های جهان تبدیل شد. جان اف کندی رئیس جمهور دموکرات آمریکا که در سومین سال ریاست جمهوری خود به سر می برد، در جریان سفر به تگزاس، هدف اصابت دو یا سه گلوله قرار گرفت و کشته شد.

بیمار روانی به نام «لی هاروی اسوالد» در ساعت ۷ بعد از ظهر همان روز به جرم قتل یک مأمور پلیس دالاسی مجرم شناخته شد. و چند ساعت بعد در ساعت ۱۱:۳۰ شب اسوالد به ‌عنوان قاتل رئیس جمهور ایالات متحده معرفی شد. اسوالد تنها دو روز بعد در ایستگاه پلیس دالاس توسط «جک روبی» به قتل رسید.

 پس از حادثه ترور کندی با وجود تدابیر حفاظتی شدید در آمریکا، علامت سوالی بزرگ در اذهان عمومی این کشور و جهان شکل گرفت که چگونه فرد ضارب از لایه های امنیتی سازمان سیا، اف بی آی و گارد ریاست جمهوری عبور کرده و این چنین رئیس جمهور را هدف قرار می‌دهد. و اینکه حرکت رئیس جمهور با خودروی "روباز" در خیابان های تگزاس بدون در نظر گرفتن احتیاط های لازم حفاظتی چقدر رایج و منطقی بوده و ...، همگی از ابهاماتی بوده که تا کنون بی جواب باقی مانده است.

آیا «اسوالد» که یک بیمار روانی بود می توانست نقشه ترور رییس جمهور را بکشد و با دست های لرزان خود ترور او را با سه شلیک به هدف متحرک انجام دهد؟ البته که این موضوع برای دور کردن فکر مردم از واقعیت بود و ماشه را افراد حرفه ای کشیده اند.

چرا ۳۵-مین رییس جمهور امریکا باید چنین سرنوشت تلخی داشت؟ آیا جان کندی هم در مقابل فدرال رزرو ایستاد؟

 جان کندی اولین و آخرین رییس جمهوری بود که قصد داشت ماشین چاپ دلار را از فدرال رزرو گرفته و به دولت بازگرداند. او پس از امضای دستور 110-11 در چهارم ژوئن مربوط به اعمال محدودیت به فعالیت های فدرال رزرو که قدرت انها را به شدت کاهش میداد ترور شد. البته که پشت ترور کندی، بانکدارهایی بودند که بطور مستقیم و غیرمستقیم وابسته فدرال رزرو بودند. این دفعه اول نبود که بانکدارها برای جلو بردن نقشه های خود و حفظ جایگاه شان از گلوله استفاده می کردند. اسلحه همیشه یکی از ابزار اصلی بانکدارها برای افزایش سرمایه شان بود.

در قرن ۱۹ بانکدارها متوجه شدند که جنگ پول سازترین کسب و کار است که می توان طرفین جنگ را همزمان غارت کرد. راکفلرها در جنگ ناپلئون با ائتلاف انگلیسی ها ، هر دو طرف را تامین مالی می کردند و در نهایت کلیه طلاهای غارت شده اروپا توسط ناپلئون و پول های انگلیسی به جیب راکفلرها رفت. در واقع جنگ را راکفلرها پیروز شدند.

 اما در قرن بیستم چطور می توان چنین نقشه ای را با پیدا کردن ناپلئون دیگری پیاده کرد. برای این منظور شخص مناسب را در آلمان پیدا کردند – ادولف هیتلر.

با پرسکات بوش آشنا شویم -  بانکدار و سیاستمدار آمریکایی که بعدها فرزند و نوه او به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا رسیدند. بوش از بانکداران ارشد وال استریت بود. و این صلیب نازی ها است که هیتلر شخصا به او اهدا کرده بود. چنین صلیبی تنها به ۷ خارجی توسط هیتلر داده شد که یکی از مهمترین آنها پرسکات بوش بود. هیتلر ارزش زیادی برای بوش به خاطر کمک های او به نازی ها در زمان جنگ جهانی دوم کرد قائل بود.

اما صحبت درباره چه کمک هایی هست؟

آلمان که بعد از جنگ جهانی اول هنوز به خود نیامده بود نیاز زیادی به پول داشت. و امریکا مقدار پول لازم را می توانست به آلمان قرض دهد اما این کار باید کاملا محرمانه انجام می شد.

پرسکات بوش راه انتقال پول به آلمان ها را پیدا کرد. او با سازمان Union Banking موافقت کرد که انها پول لازم را با  کمیسیونی چند برابر به آلمان ها انتقال دهند مشروط بر این که مدارک انتقال پول ناگهانی محو شوند و به جایی درز نکنند. این کار خود یکی از نشانه های واقعی کلاه برداری است. لازم است بدانید بانکدارهای آمریکایی در ایجاد انحصار سیاسی و اقتصادی و از چنگ درآوردن دستاوردهای ملت های دیگر با بازی های مافیایی حرفه ای هستند.

با هدف تقویت ماشین جنگ نازی ها، ایالات متحده نوین ترین تجهیزات جنگی را برای آنها تامین می کرد. حتی برای این منظور کارخانه ای مشترک بین آمریکا و نازی ها با مدیریت خود پرسکات بوش تاسیس شد که ۴۰ درصد آلیاژ و فولاد لازم برای تولید تسلیحات و ۳/۱ مواد منفجره نازی ها را تولید می کرد.

ایالات متحده با درک کامل ارتش قاتلانی را سازمان دهی میکرد که بتواند قدرت نمایی کند و رقیب های آمریکا را در اروپا از بین ببرد. نقشه فدرال رزرو بی نقص بود و امور طبق روال جلو می رفت و در نهایت هیتلر جنگ جهانی دوم را اغاز کرد.

 در این جنگ اروپا، شوروی و انگلیس به پشتیبانی جنگی و تسلیحات نیاز داشتند. آمریکا با کمال میل آماده کمک به آنها بود اما انتظار داشت در ازای تسلیحات و پشتیبانی طلای خالص دریافت کند. در نتیجه اکثر کشورهای شرکت کننده در جنگ جهانی دوم تقریبا کلیه ذخایر طلای خود را برای خرید های خارجی تسلیحات از دست دادند و در اواخر جنگ، ایالات متحده دارای بیشترین ذخایر طلا در جهان شد. حدود ۲۰ هزار تن طلا که برابر با ۵۰۰ هزار واگن می شد در زیرزمین های «فورت نوکس» انبار شد.

نقشه پنهان بانکدارهای فدرال رزرو به خوبی عملی می شد اما هدف اصلی - تسخیر کردن دنیا با کمک پول بود. برای رسیدن به این هدف دلایل محکمه پسند حقوقی نیاز بود و این دلایل به زودی بوجود امدند.