سیاست واشنگتن به طور فزاینده‌ای در حال تهاجمی شدن و بی پروایی است

شکل ظاهری
  • کوچکتر کوچک وسط بزرگ بزرگتر
  • فونت پیش فرض Helvetica Segoe Georgia Times

به گزارش انرژی پست ۲۴ به نقل از وزارت امور خارجه روسیه - "این سیاست موجب بالا بردن ارزش بین المللی آمریکایی‌ها نخواهد شد. بقیه جهان به خوبی می‌بینند که سیاست واشنگتن به طور فزاینده‌ای در حال تهاجمی شدن و بی پروایی است".نقطه مشترک نظرات مختلف در این باره این است که "ایالات متحده، بدیهی است که اگر تصمیم دارد که تهران را از طریق تحریم های اقتصادی و ایجاد ناتوانی در شرایط زندگی ایرانیان عادی، تبدیل به یک مذاکره آسان بکند و اینکه مقامات ایران آماده هر گونه معامله‌ای بر اساس شرایط آمریکا هستند. در انتخاب اهرم فشار اشتباه کرده است."

این وزارت گفت که امتناع ایالات متحده برای تمدید مجوز به هشت کشور وارداتی نفت ایران، که در تاریخ 2 ماه می به پایان می‌رسد، موجب نگرانی شدید شد. این گزارش بیان می‌کرد: "واشنگتن هرگز پنهان نمی‌کند که می‌خواهد همه جهان را به جهت سود خود خم کند."وزارت خارجه گفت: "تحت تهدید تحریم‌های آمریکا، تلاش‌ها برای متوقف ساختن تمام کشورها از خرید نفت ایران از 2 ماه می آغاز شده است". او تاکید کرد این اقدام برای تضعیف اقتصاد ایران به عنوان یک سیاست مستقل نسبت به تهران در منطقه، مناسب واشنگتن نیست.

اطلاعات مربوط به افزایش فشار تحریم‌ها همراه با گزارشی از گروه‌های حامل هواپیمای پنتاگون در نزدیکی خلیج فارس است. در پی هژمونی جهانی، ایالات متحده نه تنها با اقدامات اقتصادی قاطعانه جامعه جهانی را تهدید می‌کند، بلکه آشکارا شمشیر را از رو بسته است. "به گزارش وزارت امور خارجه، تحولات یک ساله پس از آنکه ایالات متحده از تعهدات خود در «برنامه جامع اقدام مشترک» (JCPOA) برای اطمینان از ماهیت صلح آمیز برنامه هسته‌ای ایران، امتناع ورزید، رخ داده است. وزارت دفاع گفت: "با وجود تأییدیه‌های منظم آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه تهران به شدت با تمام مقررات «برنامه جامع اقدام مشترک» موافق است، واشنگتن به طور ناعادلانه آن را متهم به داشتن موشک‌های هسته‌ای مخفی می‌کند. این سیاست با هدف افزایش فشار بر ایران برای دستیابی به تغییر قدرت در یک کشور مستقل است.

"ما از طرف خود، در حق حاکمیت ایران داوری انجام می‌دهیم، که به تحریکات متکبرانه آمریکا پاسخ نمی‌دهد. ما تأکید می‌کنیم که روسیه به تعهد خود به «برنامه جامع اقدام مشترک» JCPOA متعهد است. ما از نیروهای میانه رو حمایت می‌کنیم تا بیشترین تلاش خود را بکنند تا کارایی پایدار این توافق منحصر به فرد را تضمین کنند که با از بین بردن آن، واشنگتن در حال حاضر تلاش می‌کند تا جاه طلبی‌های ژئوپلیتیکی خود را که برای بشریت خطرناک است عملی کند.

" در ماه نوامبر گذشته، ایالات متحده تصمیم گرفت که برای هشت کشور که از واردکنندگان اصلی محصولات نفتی ایران بودند استثنای 180 روزه قائل شود تا از افزایش قیمت نفت جلوگیری کرده و زمان برای جستجوی گزینه‌های دیگر را فراهم کند. به گفته «واشنگتن پست»، سه مورد از آنها، به ویژه یونان، ایتالیا و تایوان، واردات نفت ایران را به صفر کاهش داده‌اند. هند، چین، کره جنوبی، ترکیه و ژاپن اکنون مجبور به توقف خرید نفت از تهران هستند، در غیر این صورت کاخ سفید به تحریم‌ علیه آنها دست خواهد زد. پکن و دهلی نو در حال حاضر بزرگترین وارد کننده نفت ایران هستند.

 

نفت | گاز | اخبار نفت | اخبار گاز | جدید ترین اخبار نفت | جدید ترین اخبار گاز | آخرین اخبار نفت | آخرین اخبار گاز | نفت خام | اخبار پتروشیمی